Pirmasis "Mero" taurės ketvirfinalis - pirmoji staigena

Pirmasis "Mero" taurės ketvirfinalis - pirmoji staigena 326

Kovo 5 dieną, pirmadienį, prasidėjo KLKML-OLYBET čempionato Mero taurės atkrintamosios rungtynės. Pirmojoje ketvirtfinalio akistatoje iki dviejų pergalių susitiko vietos Langų parkas ir iš Kretingos atvykę KK Riflis ekipa. Ir jau pirmojoje dvikovoj KK Riflis pateikė staigmeną nugalėdami šeimininkus su J. Zuza priešakyje rezultatu - 78:73 ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Rungtynės prasidėjo atkakliai, komandos žaidė "kietą" krepšinį. Sužaidus penkias pirmojo kėlinuko minutes rezultatus buvo lygus 9:9. Visas gynybines atsargas siuntę prie J. Zuzos svečiai išmušė iš vėžių Langų parkas lyderį, kuris susirinko dvi asmenines pražangas bei buvo gan tuščias per pirmąsias dešimt minučių. Svečiams pavyko laimėti pirmajį kėlinuką rezultatu - 17:19.

Antrojo kėlinuko pradžioje sekė keturi KK Riflis komandos taškai be atsako. Pamatę, kad kretingiškiai įjungė aukštesnę pavarą, žalieji paprašė minutės pertraukėlės. Žaidimas išsilygino, tačiau persvara visuomet buvo KK Riflis pusėje. Sužaidus dvidešimt minučių krepšinio pastarieji buvo priekyje rezultatu - 34:37.

Po ilgosios pertraukos J. Zuzos du taiklūs baudos metimai leido Langų parkas komandai išsiveržti į priekį - 40:39. Šeimininkai daugiau laiko ginčijosi su rungtynių arbitrais negu žaidė krepšinį, ko pasekoje K. Maksvytis gauna techninę pražangą ir KK Riflis vėl trūkteli į priekį. Aidint trečiojo kėlinuko sirenai A. Stonkus pataiko iš toli ir padidiną svečių pranašumą iki rekordinės septynių taškų atžymos - 54:61.

Paskutiniame ketviryje užvirė nervų karas. Šeimininkai bandė gintis varžovus, tačiau pastariesiems trukdė didelis klaidų skaičius. Svečiai klaidomis pasinaudojo, bei užbaigdavo savo greitomis atakomis. Likus žaisti tris minutes KK Riflis komandas skyrė tik vienas taiklus dvitaškis - 71:73. Nesileidę į diskusijas su teisėjais ir šaltesnius nervus išlaikę kretingiškiai pateikė pirmąją atkrintamųjų staigmeną ir iškovojo pergalę rezultatu - 73:78.

Atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos kovo 12 dieną 19:45, Kretingoje.

Rezultatyviausi žaidėjai:

"Langų parkas" ekipoje Jurica Zuza pelnė net 41 tšk., 8 atk. kam., Robertinas Vilimas pridėjo 15 tšk., 5 rez. perd.

"KK Riflis" gretose lyderiavo Eimantas Kupšys pelnęs 30 tšk., 14 atk. kam., Tomas Račkus prie pergalės pridėjo 17 tšk., 4 rez. perd.

Rungtynių komentarai:

Rolandas Gajauskas ("Langų parkas" įmonės direktorius): "rungtynes vertinu prastai, nesusitvarkėme su nervais, labai tikėjomes laimėti. Žinome šių rungtynių atsakomybę, nesužaidėme, o priešininkai gerai sulakstė. Mums nepasisekė, atsigriebsime per kitas dvi ketvirtfinalio rungtynes. Kretingoje susikaupsime ir žaisime savo žaidimą. Šįkart nepavyko laimėti."

Karolis Griškus ("KK Riflis" komandos žaidėjas): "manau, kad šis laimėjimas tik pusė darbo, nes reikia pasiekti dvi pergales šioje serijoje. Tai dabar labai džiaugiames šia pergale, rūbinėje dar dešimt minučių pasidžiaugsime ir ruošimes kitai savaitei, kai "Langų parkas" komanda atvažiuos į Kretingą, turėsime apginti namų sienas. Turime laimėti ir uždaryti šią seriją Kretingoje, nes jei to nepadarysime čia (Klaipėdoje - aut. past.) bus velniškai sunku ją užbaigti. Ačiū varžovams už dvikovą ir iki susitikimo Kretingoje!"