Po 40 minučių įtemptos kovos "Novatransa-Dsmile-R&E" pergalė

Po 40 minučių įtemptos kovos "Novatransa-Dsmile-R&E" pergalė 336

Kovo 7 dieną, trečiadienį, KLKML-OLYBET čempionato Mero taurės rungtynėse, antrajame ketvirtfinalyje susitiko Novatransa-Dsmile-R&E bei Sveika idėja - Sakret ekipos. Visas rungtynes nedidelį pranašumą turėjusi aikštės šeimininkų komanda iškovo pergalę rezultatu - 75:69 ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0

Rungtynės prasidėjo taikliais abiejų komandų taškais iš perimetro. Sužaidus pusę kėlinuko rezultatas buvo lygus - 6:6. Po Novatransa-Dsmile-R&E komandos žaidėjo V. Sokolovo tritaškio šeimininkai išsiveržė į priekį, tačiau į jų metimą greitai atsakė po N. Daukšio rezultatyvaus perdavimo tritaškį švystelėjęs A. Dagelis. Likus žaisti dvi kėlinio minutes baltieji pirmavo 16:14 ir rezultatas nepasikeitė iki kėlinio pabaigos. Antrojo kėlinio viduryje Novatransa-Dsmile-R&E pagaliau spurtuoja ir išsikovoja sau dešimties taškų persvarą - 33:23. Sunerimę, kad oponentai bus nebepavejami Sveika idėja - Sakret bando atsakyti taškais greitomis atakomis. Tai jiems leido prieš ilgąją pertrauką sušvelninti skirtumą - 39:32.

Antroji rungtynių pusė sėkmingiau prasidėjo svečiams. Baudos aikštelėje dominavę raudonieji, po greitos atakos ir P. Barausko lengvų taškų prisivyja varžovus - 41:41. Minutės pertraukėlės paprašo vyr. komandos treneris V. Nagys. Treneriui pavyko sustyguoti savo komandos žaidimą ir po pertraukėlės pastarieji pelno penkis taškus be atsako. Kėliniui einant į pabaigą Novatransa-Dsmile-R&E pavyksta išsaugoti penkių taškų pranašumą - 58:53. Paskutinysis ketvirtis klostėsi nerezultatyviai. Pirmieji ledus pralaužia šeimininkai, varžovai taip pat atsako taikliu metimu. Mini spurtą surengę V. Nagio auklėtiniai įgyja devynių taškų pranašumą - 64:55. Sveika idėja - Sakret dar bandė kurti intrigą, tačiau klaidos ir netaiklūs baudų metimai to neleido padaryti ir svečiai buvo priversti nusileisti rezultatu - 75:69 ir serijoje iki dviejų pergalių nusileidžia - 0:1.

Atsakomosios rungtynės vyks kovo 15 dieną, 18:30 Klaipėdos valstybinės kolegijos technologijų fakultete.

Rezultatyviausi žaidėjai: Novatransa-Dsmile-R&E - V. Sokolov 20 tšk., 12 atk. kam. J. Petrauskas 17 tšk., 5 atk. kam.

Sveika idėja - Sakret - K. Mačijauskas 19 tšk., 7 atk. kam. P. Barauskas 16 tšk., 4 atk. kam.

Saulius Šarkis (Sveika idėja - Sekret-treneris): "Neėjo perlaužti varžybų. prisivyti, prisivydavome, bet perlaužti rungtynių eiga vis kažko pritrūkdavo. Tikrai geros varžybos, varžovai puikus, lauksime atsakomųjų varžybų ir tikėsimės revanšo."

Jurgis Petrauskas (Novatrans-Dsmile-R&E - žaidėjas): "Sveiki atvykę į atkrintamasias, kaip ir tikėjomes rungtynės buvo intriguojančios, vis tiek komandos 4-5 vietas užimančios, ir abejom komandom viena kitai gerkles nori perkasti, taip ir buvo aikštelėje. Labai džiaugiuosi už komandą, kad išlaikė koncentraciją tas buvo labai svarbu. Turbūt sezone mes ne vienuose varžybose to nesugebėjome padaryti. Tai šiandien plius minus 40minučių visi kaip kumštis susikoncentrave judėjome. Norime paskirti šita pergale mūsų išvykusiems stažuotis į Baltarusiją Aurimui Maceikiui ir kažkur Kazastane, ar kur jis ten pasislėpęs, Andrejui Vaitiekui."