PAJŪRIS LG-VLS

15 tšk. | 20 atk. kam. | 4 rez.perd. | 32 naud. balai

Nuotr.:

„Pajūris LG-VLS“ prieš „Klaipėdos Krašto Policija“

„Pajūris LG-VLS“ ekipa į pusfinalį pateko du kartus įveikusi „V.Knašiaus KM Garant Safety“ krepšininkus. Pirmąjį susitikimą (2017-03-27) geriau pradėjo jaunieji Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtiniai, kurie per penkias minutes susikrovė trapų pranašumą (11:3), tačiau ketvirčio antroje pusėje Justo Bražo auklėtiniai sustojo, o aikštelės svečiai – „Pajūris LG-VLS“ ne tik panaikino atsilikimą, bet ir persvėrė rezultatą savo pusėn (16:15). Sekančias septynias minutes „knašiukai“ praleido sausai, o varžovai buvo šoktelėję į priekį saugesniu atstumu, tačiau kėlinukui biagiantis šeimininkai atsigavo ir prieš ilgąją pertrauką kiek aptirpdė atsilikimą (23:29). Trečiame ketvirtyje vėl vyko permaininga kova – jauniesiems krepšininkams buvo pavykę sumažinti skirtumą iki minimumo (30:32), tačiau „Pajūris LG-VLS“ pavyko išsaugoti rezervą iki ketvirtojo ketvirčio pradžios (44:39). Rungtynių intriga išsilaikė iki finalinio švilpuko, kai likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes „V.Knašiaus KM Garant Safety“ krepšininkai išlygino rezultatą (53:53), tačiau išplėšti pergalę Justo Bražo auklėtiniams sutrukdė netaiklūs metimai ir varžovai serijoje išsiveržė į priekį (58:55). Antroji akistata (2017-03-30) vyko visiškai kitokiu scenarijumi: namuose žaidę „Pajūris LG-VLS“ nuo pirmųjų minučių pareiškė pretenzijas į antrąją tarpusavio susitikimų pergalę. Svečiai per daug neatsiliko ir buvo visai šalia (13:20). Prasidėjus antram kėliniui „V.Knašiaus KM Garant Safety“ krepšininkai buvo ne tik išlyginę rezultatą (20:20), tačiau ir dviem taškais išsiveržę į priekį (26:24), bet antrąją ketvirčio dalį „knašiukai“ praleido sausai, o varžovai pelnę 10 taškų be atsako vėl paspruko (34:26). Po ilgosios pertraukos „Pajūris LG-VLS“ visiškai perėmė žaidimą į savo rankas ir jau trečiojo ketvirčio pabaigoje turėjo saugią persvarą (53:33). Ketvirtasis kėlinys tapo statistiniu formalumu, jaunieji talentai taip ir nerado būdų sustabdyti įsibėgėjusių varžovų, kurie nuskynė pergalę ir pateko į finalines kovas dėl apdovanojimų (66:38).

„V.Knašiaus KM Garant Safety"  žaidėjas Justinas Bardauskas: "Pritrūko nusiteikimo, motyvacijos. Jėgų, nes vėl po krepšiu stumdėmės. Sezonas prabėgo labai greitai, galėjo jis būti ir geresnis.“

„Klaipėdos krašto policijos“ kelyje į pusfinalį buvo komanda, kuri reguliariajame sezone buvo įveikusi varžovus (2016-12-16 72:61), tačiau šiame etape „Nuotykių parko KAR KAR“ krepšininkai neatrado strategijos kaip pakartoti reguliaraus sezono rezultato. Pirmasis susitikimas prasidėjo vangoku žaidimu, ekipos įsivažiavo tik antroje ketvirčio pusėje. Kiek geriau sekėsi svečiams „Klaipėdos krašto policijos“ žaidėjams, kurie po dešimties minučių turėjo 8 taškų pranašumą (22:14). Rungtynių lūžis įvyko antrojo kėlinio pradžioje, kada svečiai spurtavo 7:0 ir susikrovė 15 taškų persvarą. Tai buvo smūgis į paširdžius Mindaugo Žilio vadovaujamiems krepšininkams, kurie taip ir neatsigavo iki pat rungtynių pabaigos. Antroje mačo pusėjė šeimininkai bandė stabdyti įsibėgėjusius varžovus pražangomis, tačiau ši taktika nepasiteisino, nes varžovai taikliai realizavo baudų metimus. Rolando Andruškevičiaus vadovaujama „Klaipėdos krašto policija“ iki susitikimo pabaigos išlaikė aukštą žaidimo tempą ir pasiėmė pirmąją pergalę serijoje (109:65). Antrame susitikime ir vėl dominavo „Klaipėdos krašto policija“, negausiai susirinkę Rolando Andruškevičiaus žaidėjai sugebėjo kontroliuoti žaidimą per visas rungtynes ir antrą kartą įveikti varžovus (83:70). Iki ketvirtojo ketvirčio „Nuotykių parkas KAR KAR“ grūmėsi su varžovais pagirtinai, tačiau lemiamam šturmui pritrūko jėgų, daugiau nei pusę mestų metimų skriejo pro šalį (dvitaškiai 21/44), pralaimėta kova po krepšiais (38 prieš 49) ir gal kiek pagailėta perdavimų komandos draugams (14 prieš 25) neleido Mindaugo Žilio krepšininkams išlyginti serijos.

„Nuotykių parkas KAR KAR“ treneris Mindaugas Žilys: „Varžyboms, iš tiesų, ruošėmės ko gero geriausiai, nesuklysčiau sakydamas, kad mes vienintelė komanda, kuri turi savo mediją, medijos atstovą, kuris filmuoja kiekvienas mūsų varžybas, mes jas peržiūrime, pasižiūrime ką negerai darėme, ką turime patobulinti. Pereitas varžybas pralošėme, sakykim, taip jau nejuokingai, šį kart norėjome sukovoti, kažkiek tai gavosi, bet vėl paleidom antrą kėlinį ir, matyt, ar kažkoks nepasitikėjimas, ar šiokia tokia įtampa, kad žūtbūt turime laimėti mums pakiša koją, džiugu tai, kad mūsų pogrupio tos silpnosios komandos, kurios žaidžia toj mažojoj taurėj (aut.past. EURELIJAUS ŽUKAUSKO TAURĖ), ištikrųjų jei pažiūrėtumėme į dabartinę turnyrine lentelę, tai išėjusios yra penkios komandos ir trys iš kito pogrupio, tai sąlyginai reikštų, kad mūsų pogrupio komandos yra rimtesnės ir, sakykim, šiek tiek  geriau žaidžiančios, tai nors tiek yra džiugu. Aišku, tikėjomės pakovoti dėl medalių, bet yra kaip yra, sveikiname „Klaipėdos krašto policija“. Labai norėčiau, kad finalas būtų „Dragūnai“ ir „Klaipėdos krašto policija“, tai būtų ištikrųjų savotiškas finalas, į kurį tikrai ateičiau  pasižiūrėti, o šiaip ačiū labai komandai, padarėme juodą darbą, išėjome į atkrentamąsias varžybas, perėjom pirmą etapą. Tai ko šiemet nepadarėme stengsimės padaryti kitais metais. Ir dar prie viso šito ačiū lygos vadovybei už puikiai suorganizuotas varžybas, ačiū sekretoriatui, ačiū teisėjam. Ir iki kitų metų!“

„Pajūris LG-VLS“ ekipoje galima išskirti du ryškius lyderius, kurie per visą sezoną žaidžia stabiliai gerai. Egaras Gervelis (25,3 efektyvumas) pelnantis vidutiniškai po 15,7 taškų per rungtynes (dvitaškiai – 55,9 proc. tritaškiai – 15,4 proc. baudų metimai – 53,8 proc.), atkovojantis po 14,9 kamuolius, atliekantis po 3,1 rezultatyvių perdavimų bei perimantis po 2,1 kamuolio. Ir Tomas Eirošius (17,9 efektyvumas), kuris renka po 13,3 taškų (dvitaškiai – 52,9 proc. tritaškiai – 17,2 proc. baudų metimai – 41,7 proc.), Tomas vidutiniškai atkovoja po 9,6 kamuolio ir padalina po 2,1 rezultatyvų perdavimą.

Edgaras Gervelis

„Klaipėdos krašto policijos“ ekipoje išsiskiria Nerijus Stonkus (efektyvumas – 15,5), kuris pelno po 14,5 taškų (dvitaškiai – 71,4 proc. tritaškiai - 26,2 proc. baudų metimai – 63,5 proc.), atkovoja po 3,1 kamuolio ir atlieka po 3,3 rezultatyvių perdavimų. Pagal efektyvumą (14,8) reikėtų išskirti ir Joną Galdiką, kuris renka po 11,3 taškų per rungtynes (dvitaškiai – 65,3 proc. tritaškiai – 37,5 proc. baudų metimai – 74,1 proc.), atkovoja po 5,1 kamuolių ir padalina po 2,5 rezultatyvių perdavimų.

Nerijus Stonkus

Visi statistiniai rodikliai geresni „Klaipėdos krašto policijos“ krepšininkų, išskyrus du punktus – šiek tiek daugiau kamuolių „vagia“ „Pajūris LG-VLS“ 7,9 prieš 7,5, tačiau pastarieji mažiau klysta 14 prieš 16,3. Ekipų taiklumas: „Pajūris LG-VLS“ iš vidutinių nuotolių meta 47,8 proc. varžovai 49,9 proc., iš tritaškių 22,7 proc. prieš 27,8 proc., baudų metimai 48 proc. prieš 55,7 proc. Daugiau kamuolių per rungtynes atkovoja „Klaipėdos krašto policijos“ krepšininkai 41,2 prieš 39,6.

Klausimas: ar „Pajūris LG-VLS“ krepšininkams pagaliau pavyks iškovoti medalius?