PAJŪRIS LG-VLS

15 tšk. | 20 atk. kam. | 4 rez.perd. | 32 naud. balai

Nuotr.:

„V.Knašiaus Atlantic-Express“ prieš „Voltas“

„V.Knašiaus Atlantic-Express“ jaunieji krepšininkai į pusfinalį pateko, gal kam kiek netikėtai, du kartus įveikę, šios dvikovos favoritę „Vakarų Medienos Grupė“ ekipą. Mačas vyko „VMG“ teritorijoje, kur aikštelės šeimininkai per visą reguliarųjį sezoną nebuvo patyrusi pralaimėjimo kartėlio. Reikėtų paminėti, jog pirmoji šių ekipų akistata įvyko šių metų vasario 20 dieną. Tą susitikimą laimėjo Rolando Razgaičio ekipa, kuri baigiantis trečiajam ketvirčiui galutinai palaužė jaunuosius krepšininkus ir likusį rungtynių laiką dominavo ant parketo (61:42). Todėl pirmąsias serijos rungtynes ekipos pradėjo be žvalgybos. Alfredo Kaniavos auklėtiniai drąsiai kovojo su vyresniais varžovais ir visą laiką laikėsi per trapų atstumą. Pralaimėję pirmąjį ketvirtį 13:15, antrame jaunieji krepšininkai padidino žaidimo tempą ir netrukus persvėrė rezultatą savo naudai (20:19). Persvarą „knašiukai“ išlaikė iki kėlinio pabaigos ir į ilgąją pertrauką išėjo turėdami penkių taškų rezervą (31:26). Trečiame kėlinyje „VMG“ komandos atsilikimas siekė 13 taškų, tačiau varžovų puolimas pradėjo strigti ir aikštelės svečiai sumažino skirtumą iki septynių (40:47). Rungtynės aukščiausią tašką pasiekė ketvirtojo ketvirčio pabaigoje, kada „VMG“ krepšininkai turėjo ne vieną šansą perlaužti rezultatą ir išplėšti pergalę, tačiau Fortūna tą vakarą buvo jaunųjų „V.Knašiaus Atlantic-Express“ krepšininkų pusėje, kurie laimėjo susitikimą 57:55. Antrosios rungtynės vyko jau „knašiukų“ tvirtovėje. Svečiai susitikimą pradėjo labai gerai ir pirmąjį ketvirtį laimėjo 14:11. Antrame kėlinyje Alfredo Kaniavos auklėtiniai pasivijo varžovus ir įpusėjus ketvirčiui jau buvo priekyje minumaliu vieno taško pranašumu (17:16). Po ilgosios pertraukos „VMG“ žaidėjų metimai dažniau skriejo pro šalį, o jaunieji talentai paspruko per dviženklį atstumą (43:29). Paskutiniame kėlinyje pirmaujanti komanda nepasikeitė, svečių ekipoje neatsirado lyderio, kuris pakeltų komandą į lemiamą šturmą, o „V.Knašiaus Atlantic-Express“ džiaugėsi dar viena labai svarbia pergale (61:40).

,,VMG“ treneris Rolandas Razgaitis: "Šis sezonas iki atkrintamųjų kaip ir viskas tvarkoje. Triukšmingai žaidėme, vykdėme ką buvome suplanavę. Gal, šiek tiek trūko treniruočių, atsinešimo daugiau darbui. Šito viso ir pritrūko. Aišku, sporto mokykla davė kovos šiandiena. Pasiruošę ir fiziškai buvo. Mes turėjome mažesnę žaidėjų rotaciją, pritrūko fizinių jėgų, drausmės-visą tai susikrovė. Noriu pasveikinti priešininkus ir palinkėti sėkmės pusfinaliuose.“

„Voltas“ gana lengvai žygiavęs reguliariajame sezone pergalių keliu gavo gerą kovą ketvirtfinalyje nuo „Novatransa“ vaikinų. Pirmame susitikime vyravo gynybinis krepšinis, ekipos daugiau dėmesio skyrė varžovų stabdymui, tačiau tai buvo parankiau aikštelės svečiams „Voltas“ krepšininkams, kurie baudas realizavo 63,6 proc. taiklumu, tuo tarpu „Novatransa“ vaikinai nuo baudų metimo linijos buvo ne tokie taiklūs (40 proc.). Žaidimas buvo vyriškas ir kietas, nė viena iš ekipų neketino lengvai atiduoti pergalės. Kiek geriau antrojo kėlinuko pabaigą sužaidė Dariaus Vaitiekaus krepšininkai, kurie prieš pertrauką atitrūko dviženkliu skirtumu (32:21). Trečiame ketvirtyje svečiai buvo pasiekę rekordinę mačo persvarą (45:29), tačiau puikiai žaidęs Raidas Putrius padedamas komandos draugų ištirpdė varžovų pranašumą iki 9 taškų (39:48). Ketvirtą ketvirtį „Novatransa“ pradėjo spurtu 9:0 ir išlygino rezultatą (48:48). Kėlinys vyko permainingai iki to momento kai „Novatransa“ vienas lyderių Tadas Adomauskas gavo 5-ąją pražangą ir buvo priverstas palikti aikštelę. „Volto“ ekipai atsirado daugiau vietos baudos aikštelėje ir baigiantis ketvirčiui Žilvinas Jašinskas taikliu metimu išvedė svečius į priekį (57:55). Raidas Putrius turėjo galimybę tolimu metimu išplėšti pergalę, tačiau kamuolys skriejo pro šalį. Antrasis susitikimas vyko analogiškai pirmajam: ekipos kovėsi kiekviename aikštelės metre. Pirmąjį ketvirtį geriau sekėsi aikštelės šeimininkams „Voltas“ krepšininkams, kurie turėjo trapų pranašumą (25:22). Antrame kėlinyje „Novatransa“ surengė tikrą šou ir panaikinusi atsilikimą šoktelėjo į priekį 6-iais taškais(38:32), bet „Volto“ krepšininkai baigiantis ketvirčiui sumažino deficitą per pusę (35:38). Po ilgosios pertraukos žaidimas ir toliau vyko taškas į tašką, lyderiai per rungtynes keitėsi net 10 kartų, vis tik „Novatransa“ krepšininkams sekėsi laikytis priekyje ir prieš lemiamą ketvirtį turėti menką vieno taško pranašumą (50:49). Ketvirtojo kėlinio pradžia buvo nesėkminga Vyganto Nagio ekipai, kuri sugebėjo per penkias minutes įmesti vienintelį tašką (51:56). „Volto“ krepšininkai pradėjo kontroliuoti žaidimą ir tvirtai laikė vadžias savo rankose. Po dviejų labai sunkių rungtynių Dariaus Vaitiekaus komanda pateko tarp keturių geriausių (67:62).

„V.Knašiaus Atlantic-Express“ komadoje galima būtų išskirti vieną žaidėją – Matą Vaitkų, kurio efektyvumas siekia 13,2 balus. Jo pataikymas iš dvitaškio zonos 51,3 proc., iš toliau Matas mėto 35,4 proc. taiklumu, o nuo baudų metimų linijos – 60,9 proc. Be to žaidėjas atkovoja po 2,9 kamuolio, atlieka po 2,4 rezultatyvių perdavimų ir perima vidutiniškai po 2,9 kamuolius.

Matas Vaitkus

„Voltas“ ekipoje yra du ryškūs lyderiai, nors šioje komandoje visi žaidžia pagirtinai. Vitalijus Taščenko (22,8 efektyvumas) yra tikrai taiklus: dvitaškiai – 54,1 proc. tritaškiai – 35 proc. baudos – 66,1 proc. taip pat Vitalijus atkovoja vidutiniškai po 4,7 kamuolio, atlieka po 5,1 rezultatyvių perdavimų ir „vagia“ po 3,6 perdavimų. Mindaugas Riklevičius (22,2 efektyvumas) nė kiek neatsilieka nuo komandos draugo: dvitaškiai – 61,3 proc. tritaškiai – 30,6 proc. baudos – 80,4 proc. Mindaugas vidutiniškai per rungtynes sugriebia po 5,9 kamuolio, asistuoja draugams po 7,1 karto ir perima po 3,1 kamuolio.

Vitalijus Taščenko

Pagal statistikos skaičius „Voltas“ ekipos krepšininkai yra visur geresni: dvitaškiai – 55,8 proc. prieš 42,5 proc,  tritaškiai – 32,3 proc. prieš 26,7 proc. baudos –65 proc. prieš 57,5 proc.; atkovoti kamuoliai 47,8 prieš 36,3; rezultatyvūs perdavimai 22,5 prieš 11,7; perimti kamuoliai 13,3 prieš 12,4; klaidos 14,9 prieš 17,1; blokuoti metimai 3,7 prieš 2,2; vidutiniškai renkami taškai per rungtynes 95,4 prieš 60,6.

Klausimas: ar Alfredo Kaniavos auklėtiniams pavyks tapti trečia komanda, kuri šiame sezone įveiks „Voltas“ krepšininkus?