Kredito garantas ir Novatransa-Dsmile BBT finale (VIDEO)

Kredito garantas ir Novatransa-Dsmile BBT finale (VIDEO) 1131

Gruodžio 1 d. vakarą Baltijos Bendruomenės Taurėje sužaisti du pusfinaliai, po kurių paaiškėjo šio turnyro finalininkai. Pirmojoje vakaro dvikovoje po itin atkaklios kovos ir paskutinėmis sekundėmis taiklaus G.Kybelkio metimo pergalę iškovojo "Kredito garantas" įveikės varžovus 59:57.

Rungtynės prasidėjo gynybinio pobūdžio krepšiniu, ekipos atkakliai kovojo kiekviename aikšte metre ir per pirmąjį ketvirtį abi ekipos pelnė viso labo 25 taškus, ko pasekoje 16:9 pirmavo "Izoton". Antrame ketvirtyje ekipų rezultatyvūmas išaugo ir Edvino Simeno vedami "Izoton" pirmąją rungtynių pusę laimėjo rezultatu 33:23.

Po ilgosios pertraukos prasidėjo kiek laisvenis krepšinis, atsirišus "Kredito garantas" ekipos žaidėjams krepšys lengviau pasijautė visa ekipa ir perėmė iniciatyvą iš varžovų mažindami deficitą. Visą mačą varžovams į nugarą kvėpavę "Kredito garantas" paskutinėmis sekundėmis išprovokavo nesportinę pražangą, jos pagalba išlygino rezultatą ir lemiamoje atakoje Gytautas Kibelkis pataikė sudetingą metimą atvedusi ekipą į pergalę 59:57.

"Izoton" ekipoje Edvinas Simenas pelnė 16 taškų.

"Kredito garantas" komandoje Gytautas Kibelkis pelnė 18 taškų (10 atk.kam.), Ovidijus Jonaitis ir Julius Vilovas prie pergalės pridėjo po 10 taškų.

"Kredito garantas" vadovas Marius Ševeliovas: "Varžybų pradžia buvo įtempta, matosi, kad varžovai buvo pasiruošę ir tikrai rimtai nusiteikę. Iki pat varžybų pabaigos negalėjome pagauti savo ritmo, prametėm laisvus metimus. Nors atrodėm gana tragiškai, krepšinio fortūna mums nusišypsojo ir dovanojo man geriausią dovaną - kelialapį į finalą".

Antroje vakaro dvikovoje "BC Saulės butai" susitiko su "Novatransa-Dsmile" ekipa. Po nervingos ir išvarymu iš aikštės pažymėjote dvikovoje pergalę iškovojo "Novatransa-Dsmile" įveikę varžovus 86:79.

Mačas prasidėjo itin atkakliai ir nervingai, sužaidus 3 minutes pagrindinis "BC Saulės butai" šio vakaro įžaidėjas Darius Joskaudas nesuvaldęs emocijų buvo nubaustas technine bei nesportine pražangomis, ko pasekoje pastarieji po pirmojo ketvirčio atsilikinėjo 19:31.

Antrame ketvirtyje iniciatyvą perėmė Sauliaus Štombergo vedama ekipa, 3 pirmąsias ketvirčio minutes varžovams pelnyti taškų neleidusi ekipa mažino deficitą ir prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė viso labo 4 taškai 39:43.

Po ilgosios pertraukos antrą kvepimą pademonstravę "Novatransa-Dsmile" sustabdė varžovų puolimą ir ketvirtį laimėję 24:6 jautėsi viena koja finale. Paskutiniame ketvirtyje nieko prarasti nebeturėję varžovai žaidė sau neįprastai aukštu penketu, ko pasekoje kovojo sėkmingai dėl kamuolių ir baudė varžovus baudos aišktelėje. Pranašumą iki paskutinės akimirkos išsaugoję "Novatransa-Dsmile" iškovojo pergalę 86:79.

"BC Saulės butai" komandoje Saulius Štombergas pelnė 24 taškus, Rolandas Žilevičius surinko 15 taškų.

"Novatransa-Dsmile" gretose Mantas Tamoševičius pelnė 23 taškus, po 12 taškų pridėjo Aidas Viršilas ir Edgaras Vigelis.

"BC Saulės butai" Aivaras Lūžys: "Džiaugiamės, kad pabaigoje atsirado intriga, aukšti žmonės pavijo, grįžom į kovą, bet liūdna, kad pritrūko mums įžaidėjų, su jais būtume dar geresnę kova davę. Sveikiname varžovus, pelnytai išėjo. Mes kiek galėjom tiek kovos davėm."

"Novatransa-Dsmile" ekipos žaidėjas Jurgis Petrauskas: "Varžovas labai stiprus ir patyręs, kai mes atsipalaidavome jie davė iškarto kovą. Žinau, kad jie nebuvo pilnos sudėties. Mūsų pradžia buvo gan lengva, tai mus užliūliavo, mes truputį patys tos įtampos įsivarėm per pusfinalius, bet esame laimingi, kad esame ir būsime labai motyvuoti ir pasiruošę. Varžovus sveikiname, labai solidžios rungtynės, žinant jų sudėtį - šaunuoliai."

Projektą "Baltijos bendruomenės taurė" finansuoja Klaipėdos m. savivaldybė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pagal 2019 m. nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 m. veiksmų plano įgyvendinimo  2.3 priemonės "Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse".