"Gintaro Baldai" antrą kartą tapo Klaipėdos krepšinio federacijos čempionais

"Gintaro Baldai" antrą kartą tapo Klaipėdos krepšinio federacijos čempionais 1902

Kovo 3-osios penktadienio vakarą Federacijos taurės finale susitiko „Gintaro baldai“ ir „Novatransa“ komandos. Po itin atkaklios kovos ketvirtame ketvirtyje Laurynas Stonkus ant savo pečių išnešė komandą į pergalę 69:57.

Nors kaip ir priklauso finalui komandos pradėjo vangiai ir su daug kovos bei broko, gausiai susirinkusi žiūrovų minia jau sužaidus 3 minutes pakilo iš savo vietų po įspūdingo Ryčio Biliarto dėjimo (6:2). Laurynas Stonkus atsakė 4 taškais paeiliui greitose kontratakose ir įpusėjus kėlinukui išlygino rezultatą 6:6. Antroje kėlinio dalyje „Novatransa“ pirmi atsidarė iš žaidimo ir po Manto Tomaševičiaus tritaškio, o vėliau ir po Edgaro Vigelio dvitaškio su kėlinio sirena laimėjo ketvirtį 17:11.

Antrame kėlinyje „Novatransa“ tęsė savo sėkmingą atkarpą ir po Ryčio Biliarto „floaterio“ neapsikentęs Aidas Kurakinas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (23:13). Po minutės pertraukėlės „Gintaro baldai“ suaktyvino gynybą, o puolime labiau išnaudojo savo jėgą po krepšiu- Simą Galdiką. To pasekoje priartėjo iki 5 taškų. Likus žaisti dvi minutes iki ilgosios pertraukos Laurynas Stonkus pataikė tolimą metimą ir komandas teskyrė 1 taškas, tačiau kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę „Novatransa“ ypatingai Vitalijaus Sokolovo pastangomis susigrąžino labiau apčiuopiamą persvarą 32:27.

„Gintaro baldai“ antrąją rungtynių pusę pradėjo užsidegę ir dviem taikliais tritaškiais persvėrė rezultatą, tačiau Eimantas Kupšys pelnė 4 taškus paeiliui, Rytis Biliartas pridėjo dar 2 ir „Novatransa“ susigrąžino persvarą įpusėjus trečiam kėliniui (40:35), to pasekoje „Gintaro baldai“ griebėsi minutės pertraukėlės. Keturias likusias kėlinio minutes komandos taškus rinko tik baudomis, o kėlinį uždarė Laurynas Stonkus, bei Simas Galdikas priartindami savo komandą iki vieno tolimo metimo (40:43).

Lemiamą ketvirtą kėlinį pradėjo Vitalijus Taščenko taikliu dvitaškiu metimu, Laurynas Stonkus sumetė dvi baudas ir „Gintaro baldai“ antrą kartą rungtynėse įsiveržė į priekį minimalia persvara (44:43). Viskas tuo nesibaigė, Laurynas Stonkus pelnė dar du taškus, o vėliau greitoje atakoje sugrūdo įspūdingai kamuolį į krepšį. „Gintaro baldai“ kėlinį pradėjo spurtu 11:0, įsiveržė į priekį 8 taškų persvara, o „Novatransa“ girebėsi minutės pertraukėlės. Po jos pirmą kartą komandos nusimetė įtampą nuo savo pečių ir rungtynės suaktyvėjo. Prasidėjo Lauryno Stonkaus ir Ryčio Biliarto kova, kurią vis sėkmingiau laikė Laurynas.

Likus žaisti pusketvirtos minutės Laurynas prasiveržimu pelnė jau 25 savo tašką, padidino komandos persvarą iki rekordinės (63:54) ir privertė varžovus prašyti minutės pertraukėlės. Po jos ir toliau „Novatransai“ sunkiai sekėsi pramušti plieninę „Gintaro baldų gynybą“, o rungtynes galutinai užbaigė nuostabusis Laurynas Stonkus prasiveržimu su pražanga padidindamas komandos persvarą iki 11 likus žaisti 40 sekundžių. Likusios sekundės tebuvo formalumas- „Gintaro Baldai“ laimi Federacijos taurę rezultatu 69:57.

Rezutatyviausi žaidėjai:

"Novatransa" komandoje Rytis Biliartas pelnė 18 taškų, Vitalij Sokolov pelnė 11 taškų.

"Gintaro Baldai" ekipą į titulą vedė Laurynas Stonkus pelnęs 29 taškus, Egidijus Butvydas pridėjo 12 taškų.