Naujas rezultatyvumo rekordas ir vicečempionų vargas

Naujas rezultatyvumo rekordas ir vicečempionų vargas 1076

Klaipėdos krepšinio mėgėjų lygos rungtunėse tarp „Brizo“ ir „Gintaro baldų“ intriga išsilaikė iki finalinio teisėjų švilpuko. Nepaisant vienu metu turėto dviženklio deficito, „Brizas“ su trenksmu grįžo į rungtynes ir davė atkaklią kovą varžovams, tačiau mačo pabaigoje turėjo pripažinti „Gintaro baldų“ pergalę 84:88 (15:28; 23:14; 25:24; 21:22).

Akistatą „Brizas“ pradėjo geriau ir po Šarūno Bladikos tritaškio išsiveržė į priekį (3:0). Varžovams nesisekė rezultatyviai užbaigti atakų, todėl kurį laiką Aido Kurakino krepšininkai buvo besivejančių vaidmenyje. Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes Henrikas Majus baudos metimu pagaliau išlygino rezultatą (7:7). Atsigavę po startinio šoko „Ginataro baldai“ suaktyvino gynybą ir 2 minutes išlaikė varžovus be taškų, patys įmesdami 9 (7:16). Baigiantis ketvirčiui skirtumas dar šoktelėjo „Gintaro baldų“ naudai ir tapo dviženkliu (15:28).

Antrame kėlinyje prasidėjo žaidimas taškas į tašką ir vėl geriau sekėsi „Brizo“ krepšininkams, kurie pradėjo naikinti atsilikimą ir artėti prie varžovų. Roberto Miliaus dvitaškis inicijavo spurtą 8-0 ir deficitas sumažėjo iki 3 taškų (28:31), bet Vitalijus Taščenko smeige tritaškį, Rolandas Kasparavičius pridėjo dar du taškus ir skirtmas vėl šoktelėjo „Gintaro baldų“ naudai (28:36). Likusį kėlinio laiką komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, o prieš ilgąją pertrauką „Gintaro baldai“ vis dar turėjo pranašumą (44:38).

Trečiame ketvirtyje komandos ir toliau kovėsi dėl kiekvieno kamuolio, nes rezltatas buvo apylygis. Įpusėjus kėliniui Robertas Milius taikliu dvitaškiu išlygino rezultatą (50:50), tačiau „Gintaro baldai“ vėl susigrąžino persvarą. Per šį ketvirtį švieslentėje vienodi skaičiai degė net 4 kartus (50:50; 52:52; 53:53; 63:63). Kėlinį užbaigė Vaido Pažemecko taiklus šūvis iš toli, kuris leido komandai pirmauti (66:63).

Ketvirtą kėlinį pradėjo Vitalijus Taščenko taikliu dvitaškiu (68:63), tačiau „Brizas“ ginklų nesudėjo ir toliau kovėsi kaip lygūs su lygiais su praėjusio sezono Mero taurės vicečempionais. Aukščiausią įtampos lygį rungtynės pasiekė likus žaisti mažiau nei vieną minutę, kada Nerijus Lamsaitis tritaškiu metimu sumažino atsilikimą iki minimumo (84:86). „Gintaro baldų“ ataka nebuvo sėkminga ir „Brizas“ turėjo 15 sekundžių išplėšti pergalę arba pratęsimą, tačiau vidurį aikštės prarastas kamuolys ir Vitalijaus Taščenko padėjo tašką intrgoje (84:88).

„Brizas“: Robertas Milius 24 taškai, Arminas Leliūnas 14 taškų; Nerijus Lamsaitis 12 taškų;  Mantas Bogužis 10 taškų

„Gintaro baldai“: Vitalijus Taščenko 20 taškų (5 atk. kam. 6 rez.perd.); Henrikas Majus ir Audrius Mineikis pridėjo po 18 taškų; Rolandas Kasparavičius 12 taškų (8 atk.kam.).

Rungtynių komentarai

"Brizas"ekipos žaidėjas Arminas Leliūnas: "Priešininkus vertiname labai gerai, jie stiprūs varžovai. Neblogai pasirodėme prieš stiprią komandą, sugebėjome tikrai apylygiai žaisti. Esame patenkinti rezultatu, aišku gaila, nes buvo tikrai galimybė ir laimėti. Sveikiname varžovus su pergale, kitą kartą jiems dar bus sunkiau. "

"Gintaro Baldai" komandos treneris Aidas Kurakinas: "Visu pirma, sveikinu mūsų komandą su pergale. Daug šiandien gero apie savo komandą neturiu ką pasakyti. Sveikinu varžovus tikrai davė rimtą kovą, galbūt mums ir reikėjo tokio spyrio, kaip sakant, į "šikną", ir ruošiames kitomis varžybomis. Sekmadienį laukia Baltijos bendruomenės taurės ketvirtfinalis."

Antose vakaro rungtynėse susitiko „Klaipėdos krepšinio mokykla“ ir „BC Saulės butai“ komandos. Pastaroji šį vakarą triuškinančiu rezultatu 50:129 iškovojo lengvą pergalę.

Vos prasidėjus rungtynėms komandos keitėsi taikliomis atakomis, tačiau įpusėjus pirmą ketvirtį, komanda „BC Saulės butai“ įsiveržė į priekį, buvo nesustabdomi ir kėlinį baigė rezultatu 9:27.

Situacija „Klaipėdos krepšinio mokykla“ komandos pusėn negerėjo ir likusiuose kėliniuose. Priešininkų komanda „BC Saulės butai“ ir toliau didino pranašumą, rodė gražų žaidimą ir neleido moksleiviams priartėti. Nors aikštės šeimininkai bandė švelninti rezultatą tolimais metimais, tačiau varžovai didindavo persvarą su kaupu.

Rungtynes rezultatu 50:129 nugalėjo „BC Saulės butai“ komanda.

Rezultatyviausiai „Klaipėdos krepšinio mokykla“ komandoje žaidė: Matas Lubauskas 14 taškų, Matas Vilinauskas 11 taškų.

BC Saulės butai“ komandos rezultatyviausi žaidėjai: Aivaras Umantas 30 taškų, Rimvydas Puškorius 27 taškai, Mindaugas Riklevičius 18 taškų, 11 rez. perd., Darius Joskaudas 15 taškų, Aivaras Lužys 13 taškų, 13 atk. kam..

Matas Lubauskas „Klaipėdos krepšinio mokykla“ žaidėjas: Išėjus Kristupui Bielskiui žaidėsi laisviau, lengviau ir linksmiau, aišku neturėjome ūgio ir patirties. Priešininkai buvo fiziškai stipresni ir geresni.

Aivaras Lužys „BC Saulės butai“ žaidėjas: Šiandiena ramiai pasižaidėme savo malonumui. O jaunimui tai buvo gera treniruotė. Labai gerai, kad jie žaidžia ir semiasi patirties.

Paskutinėse vakaro rungtynėse "Novatransa-Dsmile" susitiko su "Svajonių Krantas" ekipa. Per pirmąjį ketvirtį net 38 taškus pelnę "Novatransa-Dsmile" užtikrintai iškovojo pergalę 94:57.

Mačas prasidėjo "Novatransa-Dsmile" ekipos dominavimu puolime, agresyviai puolę vyrukai per pirmas 10 minučių varžovams atseikiejo net 38 taškus ir po pirmo ketvirčio pirmavo 38:15. Antrame ketvirtyje žaidimo tempas išsilygino, komandos tęsė kovą taškas į tašką, bet skirtumas tarp ekipų išliko dviženklis 58:31.

Po ilgosios pertraukos ekipos sužaidė nerezultatyvią antrąją mačo dalį, kuri parankesnė buvo pirmavusiems "Novatransa-Dsmile". Pažymėtina tai, kad rungtynėse taškus pelnė 18 iš 19 žaidėjų pasirodžiusiu rungtynėse, o iki finalinės arenos iniciatyvą išlaikę "Novatransa-Dsmile" iškovojo pergalę 94:57.

"Svajonių Krantas" ekipos žaidėjas Raimundas Mikalkėnas"Esame tėvų ir sūnų komanda, mes esame tikri mėgėjai, o šiandien žaidėme, manau, prieš profesionalus. Tai mums tik antros varžybos, kol kas derinamės vieni prie kitų ir toliau bus tik geriau."

"Novatransa-Dsmile" komandos treneris Vygantas Nagys"Džiaugiamės iškovota pergale, varžovai dar tik naujai susibūrusi ekipa, mūsų ekipoje taip pat po pernai yra keleta naujų žaidėjų tai dar visi šlifuojam savo žaidimą ir ruošiamės tolimesnėms kovoms. Tiesa, Lukai, tu vis dar neatsidaręs iš toli. Ačiū varžovams."