Paskutinė savaitė prieš šventes paženklinta pirmuoju sezono pratęsimu

Paskutinė savaitė prieš šventes paženklinta pirmuoju sezono pratęsimu 1195

Pirmosiose ketvirtadienio vakaro rungtynėse, KLKML susitiko „BC Saulės butai“ ir „VPA Logistics“ ekipos. „BC Saulės butai“ šį vakarą rezultatu 93:57 iškovojo pergalę. (22:17,12:10,25:12,34:18)

Pirmame kėlinyje pirmus taškus pelnė „BC Saulės butai“, aštuonias minutes vyko lygi kova, kėlinio pabaigoje „BC Saulės butai“ sužaidė geriau ir laimėjo kėlinį rezultatu 22:17. Antrame kėlinyje įsivyravo lygus gynybinis žaidimas, komandos stengėsi labiau gintis nei pulti, tad kėlinys baigėsi nerezultatyviai, 12:10 „BC Saulės butai“ padidino savo pranašumą dar dviem taškais (34:27).

Po ilgosios pertraukos „BC Saulės butai“ šovė į priekį, laimėjo kėlinį 25:12, ir dar labiau padidino savo pranašumą. (59:39)
Ketvirtasis kėlinys bebuvo tik formalumas, „BC Saulės butai“ ji laimėjo 34:16 įsirašė lengvą pergalę rezultatu 93:57.

Rezultatyviausiai „BC Saulės butai“ komandoje žaidė: Valdas Štombergas 22 taškų, 5/10 tritaškiai 50%, 7 atk. kam., Aivaras Umantas 22 taškų, Mindaugas Riklevičius 20 taškų, 9 rez. perd.

„VPA Logistics“ komandoje rezultatyviausi žaidėjai: Evaldas Bataitis 10 taškų, Lukas Galdikas 10 taškų, Robertas Rupeika 9 taškai, 8 atk. kam., 3 rez. perd.,

"VPA Logistics" ekipos žaidėjas Robertas Rupeika: "Varžovai tikrai stiprūs, ne veltui yra pirmoje turnyrinės lentelės vietoje, fiziškai pajėgūs, nors ir vyresni, tačiau sugeba pabėgti į greitas atakas. Mūsų komandoje šiandien trūko keleto žaidėjų, buvo daug spragų gynyboje, stengsimės taisyti klaidas bei bandysime laimėti sekančias rungtynes. Šiame sezone šiek tiek buksuojame, pernai sezono pradžia, taip pat, nebuvo įspūdinga, planuojame antroje sezono dalyje sugrįžti į pergalių kelią."

"BC Saulės butai" komandos žaidėjas Andrejus Geraščenko: "Džiaugiamės, jog šiuos metus užbaigėme pergalingai, tai suteikia papildomos energijos bei motyvacijos žiūrėti į priekį. Galutinis rezultatas neatspindi jėgų skirtumo. Varžovas tikrai geras, tačiau mums šiandien pavyko perimti daug kamuolių bei susirinkti nemažą dalį taškų greitomis atakomis, kas ir buvo mūsų raktas į pergalę."

Antrose vakaro rungtynėse susitiko dėl geresnės vietos turnyrinejė lentelėje kovojantys "Girandra" ir "KK Riflis" ekipos. Po 45 minučių fantastiškos kovos 4 baigę rungtynes "Girandra" turėjo pripažinti varžovų pranašumą 95:100.

Rungtynės prasidėjo apylygiai, abi ekipos kovojo taškas į tašką, keitėsi rezultatyviomis atakomis ir po pirmų 10 minučių minimalia persvara pirmavo "KK Riflis". Antrame ketvirtyje iniciatyvą į savo rankas perėmė "Girandra" po taiklaus Kęsto Barvydo metimo tarp ekipų skirtumas tapo dviženklis 31:21. Tačiau dar besibaigiant ketvirčiui Eimanto Kupšio vedama "KK Riflis" sumažino deficitą iki 38:40.

Po ilgosios pertraukos finalo atkaklumo vertose rungtynėse nei viena ekipa nesugebėjo susikrauti didesnio pranašumo, emocingai žaidusios ekipos neišvengė nei kalbų nei techninių pražangų. Paskutinę ketvirto ketvirčio minutę atsilikinėdami 2 taškais "KK Riflis" gynėjas Tomas Račkus išprovokavo varžovo pražangą, realizavo metimus ir išlygino rezultatą. Lemiamoje atakoje Laimono Remeikio dvitaškis skriejo pro šalį ir kova pareikalavo papildomų 5 minučių esant rezultatu 85:85.

Pratęsimo metu "Girandra" ekipa po keletos rezultatyvių atakų šovė į priekį 92:89, tačiau komandinę gynybą ir tokį patį puolimą pademonstravę kretingiškiai persvėrė rezultatą savo naudai, sugebėjo išprovokuoti varžovų pražangas, kurie tęsė kovą tik 4-iese ir iškovojo sudėtingą pergalę rezultatu 100:95.

"Girandra" ekipoje Laimonas Remeikis pelnė 34 taškus, atkovojo 10 kamuolių, Aurimas Girskis pridėjo 27 taškus.

"KK Riflis" komandoje Eimantas Kupšys pelnė 31 tašką ir atkovojo net 21 kamuolį, Tomas Račkus prie pergalės pridėjo 20 taškų.

"KK Riflis" ekipos žaidėjas Karolis Griškus: "Puikiai jaučiamės po tokių varžybų, mano nuomone, per pagrindinį rungtynių laiką nenusipelnėme pergalės, ją iškovojome tik pratęsimo metu. Manau rungtynių lūžis įvyko, kai Tomas (Račkus) pradėjo gintis prieš varžovų lyderį (Laimoną Remeikį), mums niekaip nepavyko rasti priešnuodžių prieš jį, tuomet kiek surizikavome, paskirdami fiziškai mažesnį žmogų gynyboje, tačiau Tomas puikiai tvarkėsi, privertė jį dirbti kiekvienoje atakoje ir varžovų persvara pradėjo tirpti. Šiandieną mes pavogėme šią pergalę, likus pusei minutės turėjome penkių taškų deficitą ir varžovai turėjo visus kozirius savo rankose, tačiau „ištempėme“ pratęsimą, o per pridėtą laiką jiems tikrai pritrūko atsarginių žaidėjų suolelio, varžovai „išsibaudavo“ bei negalėjo aktyviai gintis. Ačiū varžovams už gerą kovą, teisėjams – už teisėjavimą, visiems linkių gražių švenčių ir džiaugiuosi, jog mes jas pasitinkame pergalingai."

"Girandra" komandos žaidėjas Aurimas Girskis: "Rungtynės buvo tikrai geros, iki pabaigos abi komandos kovojo taškas į tašką, mums pritrūko atsarginių žaidėjų suolelio, rungtynių pabaigoje bei pratęsimo metu du žaidėjai susirinko po penkias pražangas ir tiesiog nebeatlaikėme varžovų tempo."

Trečiose vakaro rungtynėse varžovus 36 taškų skirtumu "Novatransa-Dsmile" įveikę "Klaipėdos KM-Tobula Instaliacija" įsirašo dar vieną pergalę

Pirmasis kėlinys tarp "Novatransa-Dsmile" ir "Klaipėdos KM-Tobula instaliacija" buvo apylygus, kiek geriau pradėję kėlinio pradžią Aivaro Preikšaičio auklėtiniai greitai sustojo. Varžovams pradedant imtis iniciatyvos viskas pasikeitė ir "Tobula instaliacija" buvo besivėjančios komandos vaidmėnyje. Tačiau tai nesutrungdė laimėti ketvirčio ir minimaliu skirtumu. Pirmas kėlinys baigėsi rezultatu 21:20.

Antrasis kėlinys jau buvo Baltijos bendruomenės taurės čempionų, "Novatransa-Dsmile" komandos. Pradėdamį kėlinį spurtu (7:0), panaikino deficitą ir persverė taškus savo naudai. Siaubingą mačo ketvirtį išgyvenanti "Tobula instaliacija", negalėjo pasipriešinti prieš atkakliai po krepšiu karaliaujančiais varžovais. Kiek daugiau, nei per tris minutes Vyganto Nagio globojami auklėtiniai susižėrė dviženklį taškų skirtumą. Antrasis kėlinys baigėsi rezultatu 31:50.

Trečią kėlinį nepaleidę varžovų, "Novatransa-Dsmile" perkopė per 30-ties taškų pelnyta ribą. Matydamas įsibėgėjusius priešininkus Aivaras Preikšaitis paprašo minutes pertraukėlių, bet ir tai jos buvo bergždžios prieš dominuojančia "Novatransa-Dsmile" ekipą. Pro šoną iš toli metydami "Klaipėdos KM-Tobula instaliacija" surinko 16 taškų ir po trečiojo ketvirčio atsilikinėjo rezultatu 47:83.

Ketvirtajame kėlinyje varžovai nenusileido Vyganto Nagio strateguojantiems auklėtiniams. Komandos pelnė po vienodai taškų (28:28), nors antroje kėlinio pusėję "Novatransa-Dsmile" buvo įgavusi didžiausia vakaro skirtumą 41 tašką. Paskutinėmis minutėmis rankų nenuleidę "Klaipėdos KM-Tobula instaliacija" kovojo su varžovais, tačiau jiems šį vakarą neprilygo pralaimėdami rungtynes 75:111.

Naudingiausi žaidėjai:

"Tobula instaliacija" komandoje rezultatyviausi buvo: Žygimantas Ivanauskas 16 taškų. 4 atk., kam. Mindaugas Dambrauskas 13 taškų. 1 atk., kam. Emilis Maziliauskas 12 taškų. 8 atk., kam.

"Novatransa-Dsmile" komandoje rezultatyviausia sužaidė pasižymėdamas dvigubu dubliu: Mantas Tomaševičius 24 taškai. 14 atk., kam., 7 rez., per. Vitalij Sokolov 23 taškai. 7 atk., kam. Jonas Lukauskas 16 taškų. 6 atk., kam.

"Klaipėdos KM - Tobula instaliacija" nepanoro komentuoti varžybų.

"Novatransa-Dsmile" ekipos treneris Vygantas Nagys: "Džiaugiamės metus pabaigę be pralaimėjimų, prieš šventes sunkokai susirinkome, bet gerai pasportavome. Dėkojame varžovams už kovingumą, dar po poros metų tikrai duos kovos ne vienai ekipai. Visiems linkime gražių švenčių ir laimingų Naujųjų metų. Iki pasimatymo kitais metais."