Favoritų pergalės bei fantastiškas antrasis KK "Riflis" ratas

Favoritų pergalės bei fantastiškas antrasis KK "Riflis" ratas 280

„Gintaro baldai“ antrą kartą šių metų čempionate įveikė „Sveika idėja-Sakret“ krepšininkus 72-66 (18-16; 23-12; 14-16; 17-22)

Rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinėse keturiose lemiamo ketvirčio minutėse. Susitikimą geriau pradėjo svečiai „Sveika idėja-Sakret“ žaidėjai, kurie įpusėjus kėliniui turėjo 4 taškų rezervą (10-6), tačiau persvaros išlaikyti nepavyko ir po pirmųjų dešimties minučių priekyje jau buvo šeimininkai (18-16).

Antrame kėlinyje „Gintaro baldai“ suaktyvino žaidimą ir taikliau atakuodami krepšį pabėgo nuo varžovų dviženkliu skirtumu (41-28). Po ilgosios pertraukos „Sveika idėja-Sakret“ krepšininkai rimtai kibo į atlapus šeimininkams, tačiau deficitą sumažino tik dviejais taškais (55-44).

Ketvirtame kėlinyje užvirė rimta kova dėl pergalės. Likus žaisti kiek daugiau nei keturias minutes „Sveika idėja-Sakret“ žaidėjas Edgaras Kaunas, perėmęs kamuolį taikliu tolimu šūviu išlygino rezultatą 59-59. Varžovai atsakė rezultatyvia ataka. Po netaiklaus Pauliaus Barausko metimo Andrius Laumenis buvo tikslus iš po krepšio (64-59). Viltis išplėšti pergalę atgijo po Nerijaus Kuršio tritaškio (64-62), tačiau ji greit buvo užgesinta prasileidus 8 varžovų taškus (72-62), pakeisti rungtynių baigties svečiams tiesiog pritrūko laiko (72-66).

„Gintaro baldai“: Audrius Mineikis 21 taškas (12 atk.kam.); Tomas Rinkevičius 18 taškų (11 atk.kam. ir 14 rez.perd.)

„Sveika idėja-Sakret“: Paulius Barauskas 17 taškų (9 atk.kam.); po 13 taškų pridėjo Edgaras Kaunas (5 rez.perd.) ir Andrius Dagelis (6 atk.kam.)

Komentarai:

Aidas Kurakinas (,,Gintaro Baldai" komandos treneris):,,visų pirma noriu pasveikinti komandą savo su pergale ir tuo pačiu, kad užsitikrinome reguliaraus nugalėtojo vardą. Aišku, dabar prasidės visai kitos varžybos. Kiekvienos varžybos bus labai svarbios, taip, kad ruošimės. Priešininkai turi dabar labai gerą seriją, daug pergalių pasiekė antrame rate ir tikrai pridarys daug reikalų visoms komandoms. Laukia įdomi sezono pabaiga.

Saulius Šarkis (,,Sveika idėja-Sakret" komandos treneris):,,neblogai sužaidėme. Pradžioje prasileidome kelis tritaškius, bet aišku laisvi metė, gynyboje zona nepasiteisino, sustojome asmeniškai- visai neblogai gavosi. Pritrūko kelių metimų ir kelios klaidos žioplos. Dėkui varžovams už geras varžybas ir sėkmės.

Antrose vakaro rungtynėse "Voltas" be didesnio vargo įveikė buksuojančią "Sigromas" ekipą.

Pirmajo kėlinio pradžioje salės šeimininkai pelnė dašimt taškų iš eilės ir lengvai atitrūko nuo varžovo. "Sigromas" neužilgo irgi pelnė savo pirmuosius taškus, tačiau "Voltas" labai kibiai gynė varžovus visą ketvertį ir beveik be klaidų atakaves krepšį po pirmojo kėlinio pirmavo dvigubai 26:13. Antrajame kėlinyje svečiai jau lengviau rinko taškus, bet voltas savo atotrūkį dar labiau padidino ir prieš antrają rungtynių dalį pirmavo 48:30. Trečiasis kėlinys "Voltui" buvo labai prastas, per jį sugebėjo pelnyti tik tryliką taškų, o sigromas labai nežymiai aptirpdė savo atsilikimą. Paskutiniajame kėlinyje "Sigromas" jau nebeturėjo jokių šansų, nes "Volto" puolimas veikė kaip niekad puikiai. Visi žaidėjai rinko taškus, metikai mėtė taiklius tritaškius ir po varžovų klaidų visi žaidėjai puikiai bėgdavo į greitą puolimą. Ketvirtajį kėlinį "Voltas" laimėjo 38:21. Rungtynės baigėsi rezultatu 99:68.

Rezultatyviausiai nugalėtoju gretose žaidė: Vitalijus Taščenko 21, Tadas Rakauskas 17, Karolis Žilinskis 14, Mark Ostrovskij 10 ir Šarūnas Pocius pridėjo 10 taškų.

"Sigromo" ekipai daugiausiai taškų pelnė: Andrius Bernotas 26, Algirdas Ramanauskas 21, Tomas Dobravolskis 10 tašk. ir 11 atk. kam.

Darius Vaitiekus (,,Voltas" komandos treneris): Priešininkų komanda nepilnos sudėties todėl toks ir rezultatas. Laukiame sekančiu varžybų.

Rimantas Šimkus (,,Sigromas" komandos treneris): Varžovas buvo dvigubai aukštesnis galva nei mes, pradėjome kaip sušalę viščiukai, dar bandėme kažką gimdyti, bet gavom daug tritaškių, daug klaidų ir turim tokį rezultatą.

Trečiosios vakaro rungtynės vyko Kretingoje, kurioje vietos KK "Riflis" priėmė antrame rate buksuojančią "Langų parkas" ekipą.

Rungtynių pradžioje negausiai susirinkusi "Langų parkas" ekipa sėkmingai kovojo su varžovais, Robertino Vilimo ir Rimvydo Puškoriaus tandemas leido svečiams pirmąjį ketvirtį laimėti 16:14. Nuo antrojo ketvirčio iniciatyvą į savo rankas perėmę šeimininkai diktavo savo sąlygas.

Akivaizdų suolelio pranašumą kretingiškiai įrodė paskutiniame ketvirtyje, kuriame pastarieji pradėjo tiesiog triuškinti varžovus. Keli svečių ekipos žaidėjai spėjo susirinkti po 5 asmenines pražangas o tuo pasinaudoję KK "Riflis" iškovojo netikėtą triuškinančią pergalę rezultatu 66:45.

KK "Riflis"  ekipoje Antanas Stonkus pelnė 21 tašką ir atkovojo 11 kamuolių, 15 taškų prie pergalės pridėjo Vilius Petrikas.

"Langų parkas" gretose Robertinas Vilimas pelnė 12 taškų, Rimvydas Puškorius pridėjo 11.