Paskutinysis Mero taurės turas

Paskutinysis Mero taurės turas 899

Vasario 12 d. „Mero taurės“ rungtynėse „Sveika idėja“ savo aikštėje priėmė ir svečius iš Kretingos „KK Riflis“. Penkiese į rungtynes atvykę šeimininkai iškovojo pergalę 80:68.

Rungtynių pradžioje vyko apylygė kova, pirmajame kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi net 7 kartus ir nei vienai ekipai nepavyko atitrūkti nuo varžovų. Marius Jurkus pelnė 13 iš 17 „KK Riflis“ ekipos taškų šiame kėlinyje ir leido savo komandai pirmauti minimalia persvara 16:17.

Antrajame ketvirtyje iniciatyvos „Sveika idėja“ komandoje ėmėsi Mark Ostrovskij ir Deividas Ramoška, kurie per šį kėlinį pelnė atitinkamai 14 ir 10 taškų. Pastarųjų žaidėjų vedama šeimininkų ekipa persvėrė rezultatą bei įpusėjus rungtynėms jau turėjo 6 taškų pranašumą 42:36.

Po ilgosios pertraukos, „KK Riflis“ komandai sunkiai sekėsi skintis kelią link varžovų krepšio, per ketvirtį pelnė tik 12 taškų, tuo pasinaudoję varžovai dar labiau padidino savo persvarą ir po trečiojo kėlinio jau turėjo solidžią 18 taškų persvarą 66:48.

Ketvirtame kėlinyje „KK Riflis“ nusprendė patampyti varžovų nervus ir dar pakovoti dėl pergalės. Pastarieji visą kėlinį po truputį mažino savo atsilikimą ir likus kiek mažiau nei 2 minutėms, komandas skyrė jau tik 6 taškai, tačiau „Sveika idėja“ rungtynių pabaigoje sėkmingai realizavo baudos metimus ir nepaleido pergalės iš savų rankų. Rungtynės baigėsi „Sveika idėja“ komandos pergale 80:68.

„Sveika idėja“ rezultatyviausi žaidėjai: Mark Ostrovskij 31 tšk. 15 atk. kam., Deividas Ramoška 23 tšk., 7 rez. perd., Nerijus Kuršys 23 tšk. 9 atk. kam.

„KK Riflis“ rezultatyviausi žaidėjai: Marius Jurkus 21 tšk. 12 atk. kam., Antanas Stonkus 12 tšk. 9 atk. kam., Tomas Račkus 11 tšk., Vilius Petrikas 10 tšk.

Karolis Griškus (,,KK Riflis" komandos treneris): Akivaizdžiai matėsi, kad nei varžovams nei mums nelėmė šitos varžybos nieko turnyrinėje lentelėje. Nei mes susirinkome pilnos sudėties, nei jie. Vangios, klampios, negražios varžybos. Nors ir nekokiomis nuotaikomis pasitinkam atkrintamasias, bet tikiuosi, kad dedame brūkšnį ir, kad atkrintamosiose pavyks kažkoks stebuklas ir galėsime mesti iššūkį ,,Saulės butai" (tikslus varžovas dar nėra aiškus - aut. past.).

Sveika idėja besidžiaugdami pergale visi nuskubėjo į rubinę, ir pakomentuoti varžybų nespėjo.

Antrose vakaro rungtynėse susitiko dėl „Mero taurės“ kovojančios ekipos: „Novatransa-Dsmile“ ir „Voltas“. Po atkaklios kovos, tik paskutinėmis rungtynių minutėmis „Novatransa-Dsmile“ ekipai pavyko palaužti negausiai susirinkusius varžovus ir iškovoti pergalę 75:68.

Pirmasis rungtynių kėlinys žadėjo atkaklią kovą, abi komandos rungtynes pradėjo gana rezultatyviai, tačiau nei vienai ekipai nepavyko atitrūkti nuo varžovų ir pirmasis kėlinys baigėsi 19:19.

Antrasis rungtynių kėlinys klostėsi panašiai kaip ir pirmasis, didžiąją kėlinio dalį ekipas skyrė vos vienas metimas, tačiau kėlinio pabaigą sėkmingai sužaidė „Voltas“, pastarieji ketvirtį užbaigė pelnydami 10 taškų be atsako ir įpusėjus varžyboms buvo priekyje 36:44.

Po ilgosios pertraukos, „Volto“ ekipa susidūrė su pražangų problema. Keletas krepšininkų turėjo jau po 4 asmenines pražangas ir buvo priversti gynyboje rungtyniauti kur kas atsargiau. Varžovai, tuo metu, sužaidė sėkmingą atkarpą ir sumažino savo deficitą, po trečiojo kėlinio ekipas skyrė jau tik 2 taškai 55:57.

Paskutiniame rungtynių kėlinyje nugalėtojas sprendėsi tik paskutinėmis rungtynių minutėmis. Likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes, „Novatransa-Dsmile“ buvo priekyje 2 taškais, tuomet sekė dvi „Volto“ ekipos klaidos, nesportinė pražanga, bei keletas netaiklių tolimų metimų dar bandant išgelbėti rungtynes, tuo tarpu, „Novatransa-Dsmile“ sėkmingai realizavo baudos metimus ir iškovojo pergalę 75:68.

„Novatransa-Dsmile“ rezultatyviausi žaidėjai: Jurgis Petrauskas 17 tšk., Raidas Putrius 14 tšk., Vitalij Sokolov 11 tšk. 14 atk. kam.

„Voltas“ rezultatyviausi žaidėjai: Mantas Tamoševičius 17 tšk. 13 atk. kam. 6 rez. perd. 5 per. kam., Eimantas Lukauskis 17 tšk. 11 atk. kam., Vitalijus Taščenko 15 tšk., Aivaras Žilinskis 12 tšk.

Jurgio Petrausko komentaras po atkaklios kovos ir sunkios pergalės: „Smagiai pasilakstėm, beveik kas antrą dieną žaidžiam, todėl truputį nuovargėlis jautėsi. Varžovai šaunuoliai, labai gera komanda jie, atėjo šešiese, tik šešiese ir mes vis tiek kankinomes iki paskutinės minutės. Šaunuoliai varžovai, šaunuoliai mes, kad laimėjom. Smagu grįžti į tokį pozityvesnį kelią, ir tikiuosi ateitį viskas bus gerai.”