Pirmadienio vakaro rungytnių dramą laimėję „Gintaro baldai“ lieka nepatyrę pralaimėjimo 223

Klaipėdos krepšinio mėgėjų lygos čempionate antras iš eilės rungtynes „Mero“ taurės lyderiai „Gintaro baldai“ pergalę išplėšia paskutinėmis sekundėmis. Šiandien krito dar vienas varžovas „Baldininko“ ekipa 84-82 (19-21; 23-23; 26-14; 16-24).

„Baldininkas“ rungtynes pradėjo gera nata, sužaidę kiek daugiau nei pusę ketvirčio įgijo dviženklį pranašumą 17-7. Baigiantis kėliniui įsibėgėjo ir aikštelės šeimininkai „Gintaro baldų“ krepšininkai, kurie pelnė 6 sausus taškus ir sumažino atsilikimą (17-13), tačiau persverti rezultato nepavyko ir kėlinys baigėsi 21-19 svečių naudai.

Antrajį ketvirtį ekipos žaidė identiškai pirmajam, stipri vyriška kova vyko kiekviename aikštelės metre. „Baldininkas“ nė kiek nenusileido turnyrinės lentelės lyderiams, gal kiek sunkiau buvo kovot po krepšiais prieš šeimininkų aukštaūgius (53/40). Per kėlinį komandos pelnė vienodai taškų, todėl į didžiąją pertrauką „Baldininkas“ išėjo su dviejų taškų rezervu 44-42.

Trečiame ketvirtyje rezultatas dažnai šokinėjo tai vienos, tai kitos komandos pusėn ir nė viena iš ekipų negalėjo palaužti varžovų ir susikrauti saugaus pranašumo. Prieš lemiamas dešimt minučių „Gintaro baldų“ krepšininkams pavyko kiek atitrūkti nuo važovų ir įgyti dešimties taškų atotrūkį (68-58).

Prasidėjus ketvirtam kėliniui „Baldininkas“ krepšininkai parodė, jog šeimininkams nebus taip paprasta pasiekti pergalę. Po Tomo Balčėno ir Rolando Alučio taiklių tritaškių skirtumas tarp ekipų sumažėjo (70-66), o po taiklaus Demo Mockaus tolimo šūvio, varžovas tapo pasiekiamas per vieną metimą iš toli (72-69). Tačiau „Gintaro baldai“ vėl atsitiesė, pasinaudoję varžovų klaidomis, surengė keletą rezultatyvių atakų ir vėl kiek atitrūko (77-69). Rungtynės aukščiausią įtampos tašką pasiekė likus žaisti kiek daugiau nei 40 sekundžių. Demas Mockus pataikė iš toli (82-77), o Audrius Mineikis realizavo tik vieną baudos metimą. „Baldininko“ žaidėjas Evaldas Damazas po žaibiško ir rezultatyvaus reido po krepšiu grąžino komandai viltį. Dar daugiau įtampos sukėlė Demo Mockaus taiklus tritaškis likus žaisti 14 sekundžių (83-82). Greita „Baldininko“ ekipos pražanga pasiteisino – Darius Kurmis pataikė tik vieną baudos metimą (84-82) ir svečiams atsirado galimybė išplėšti patęsimą arba pergalę, tačiau paskutinis metimas nepasiekė tikslo ir „Gintaro baldai“ džiaugėsi dar vienomis laimėtomis rungtynėmis 84-82.

„Gintaro baldai“: Audrius Mineikis 35 tšk. (13 atk.kam. 8 rez.perd.); Darius Kurmis 25 tšk. (17 atk.kam.); 13 taškų pridėjo Gintaras Dirkstys (6 atk.kam. ir 6 rez.perd.)

„Baldininkas“: Rolandas Alutis 29 tšk. (8 atk.kam.); Demas Mockus 22 tšk. (6 atk.kam.); Evaldas Damazas 21 tšk. (6 atk.kam.)

Marius Kvietkus ("Baldininkas" komandos kapitonas): Varžybos "superinės"! Mes visą gyvenimą lošiame penkiese, mes mokame taip lošti, o priešininkai nesusirinko ir nemoka lošti penkiese. Gera kova, lygios rungtynės, viskas super! Seniai pažįstami varžovai suteikė gerą, tvirtą kovą. Liuks! Rungtynių pabaigoje pritrūko tik vieno taiklaus metimo, kurio būtų užtekę "nukalti" varžovus.

Aidas Kurakinas ("Gintaro Baldai" komandos žaidžiantis treneris): Visų pirmą noriu pasveikinti savo komandą su puikia pergale, o dėl varžybų, tai to ir tikėjomes. Nebuvo mūsų penkių žaidėjų, bet čia nepasiteisinimas, šaunuoliai vyrai, kurie mažiau žaisdavo prieš tai varžybose, tai šiandien pažaidė. Super! Priešininkai šaunuoliai, kad davė gerą kovą, viskas vyko iki paskutinės sekundės, bet fortūna šiandien nusišypsojo mums. Priešininkai galėjo laimėti, bet ir mes turėjome septynis taškus, prisileidome juos per arti, gynyboje truputį nesusišnekėjome, bet svarbiausia pergalė, pasiėmėme šitą tašką ir ruošimes varžyboms su "Langų parkas" komanda.