Tomo Rinkevičiaus ir Audriaus Mineikio vedami „Gintaro baldai“ susitvarkė su „Novatransa-Dsmile-R&E“ ekipa 404

„Gintaro baldų“ ekipos lyderiai Tomas Rinkevičius ir Audrius Mineikis pelnė beveik pusę komandos taškų, o jų vedama ekipa pergalingai pradėjo akistatą iki dviejų pergalių su „Novatransa-Dsmile-R&E“, kurią pranoko šiandien 86-76 (25-16; 11-24; 23-16; 27-20).

Rungtunės vyko labai permainingai – pirmaujanti komanda keitėsi net 23 kartus. Sužaidus pirmasias penkias minutes nė viena iš ekipų neišsiskyrė, o rezultatas buvo lygus 11-11. Antroje ketvirčio pusėje aikštelės šeimininkai surengė 9 taškų sausą atkarpą varžovams ir pabėgo kiek į priekį (25-16).

Antrąjį kėlinį „Novatransa-Dsmile-R&E“ pradėjo su didesniu užsidegimu ir taškas po taško artėjo prie šeimininkų. Įpusėjus ketvirčiui Vitalij Sokolov dvitaškiu išlygino rezultatą (27-27). Tačiau „Gintaro baldai“ netrukus atstatė turėtą kelių taškų pranašumą, bet svečiai žaidė jau ant bangos ir prieš ilgąją pertrauką aplenkė varžovus ir išlaikė taškų persvarą savo pusėje 40-36.

Trečią kėlinį „Gintaro baldai“ pradėjo Audriaus Mineikio dvitaškiu, o Darius Kurmis netrukus rezultatą išlygino (43-43). Šiame ketvirtyje rezultatas švieslentėje buvo lygus daugiausia kartų, o lūžis įvyko likus žaisti minutei. Spurtą inicijavo Audriaus Mineikio dvitaškis, po kurio „Gintaro baldai“ pakilo į lemiamą šturmą.

Antroje lemiamo ketvirčio minutėje šeimininkai jau buvo priekje 9 taškais (67-58). Tačiau keletas rezultatyvių Jurgio Petrausko, Aurimo Maceikio bei Soko reidų vėl sumažino komandos atsilikimą (67-62). Tačiau „Gintaro baldai“ nebuvo linkę atiduoti pergalės. Iki rungtnių pabaigos likus žaisti apie dvi minutes šeimininkai buvo priekyje dviženkliu skirtumu 84-74, kurį ir išlaikė iki finalinės sirenos.

„Gintaro baldai“: Tomas Rinkevičius 21 taškas ir 19 rezultatvių perdavimų; Audrius Mineikis 20 taškų ir 18 atkovtų kamuolių; po 12 taškų pridėjo Egidijus Butvydas ir Vaidas Pažemeckas; Darius Kurmis 10 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai.

„Novatransa-Dsmile-R&E“: Vitalij Sokolov 19 taškų ir 13 atkovotų kamuolių; Raidas Putrius 18 taškų; Jurgis Petrauskas 15 taškų ir 6 rezultatvūs perdavimai; 10 taškų pridejo Edgaras Vigelis.

Rungtynių komentarai

Aidas Kurakinas (,,Gintaro baldai" komandos treneris): Kaip visą laiką tradiciškai noriu pasveikinti komandą su pergale. Bet tai dar nieko nereiškia, tai tik pirmas žingsnis, dar laukia svarbios kitos varžybos trečiadieni. O jei apie varžybas, tai buvo tikras pusfinalis, lygiu varžovų dvikova ir tikrai buvo sunkiai, pavargome. Varžovai truputi jaunesni. Ketvirta kėlinį truputi geriau pataikėme ir šį kartą pergalė yra mūsų.

Jurgis Petrauskas (,,Novatransa-Dsmile-R&” komandos žaidėjas): Sunkios varžybos. Noriu pasveikinti varžovus su pergale, tikrai gerose rungtynėse. Mes gynyboje truputi darėme klaidų, o puolimas buvo toks puse velnio, atrodo išnarstėme ir jų ta zona, ir prieš asmenine gynyba turėjome daug variantų. Bet gynyboje neapsigynėme, aišku truko mums labai į gynybos schemas Andrejaus Vaitiekaus, kuris tikrai mums būtu padėjęs tikrai du prieš du gynyboje. Jie sužaidė labai fantastiškas varžybas, jie pataikė beprotiškai, o mes vis tiek dar iki paskutinės minutės buvome rungtynėse, tas tikrai nuteikia optimistiškai, žinom, kad sėkmė gali atsisukti ir į mūsų pusę. Tai tikimės antrosiose rungtynėse ne ka intensyvesniu, norėtume išlyginti seriją.