Neringa bei Pajūris-Jūros Mūša lemiamose dvikovose įsirašė pergales

Neringa bei Pajūris-Jūros Mūša lemiamose dvikovose įsirašė pergales 968

Kovo 14 d. trečiose „Eurelijaus Žukausko mažosios taurės“ ketvirtfinalio rungtynėse susitiko „Nuotykių parkas KAR KAR - Minimelts“ ir „Neringa“ ekipos. „Neringos“ krepšininkai įveikė varžovus 84:70 ir keliauja į pusfinalį.

Rungtynės prasidėjo atkaklia kova, pirmajame kėlinyje abi ekipos rungtyniavo apylygiai, pirmaujanti komanda keitėsi 5 kartus ir nei vienai komandai nepavyko susikurti didesnės persvaros. Po pirmojo kėlinio „Neringa“ buvo priekyje 17:15.

Antrąjį kėlinį įspūdingai puolime sužaidė „Neringos“ krepšininkai, ketvirčio pradžioje surengė spurtą 14:0, įgijo dviženklę persvarą, kurią kėlinio eigoje tik dar labiau didino. Jų varžovai - „Nuotykių parkas KAR KAR - Minimelts“ strigo ir puolime, ir gynyboje, patys sugebėjo pelnyti tik 13 taškų, o varžovams leido įmesti net 30. Įpusėjus rungtynėms „Neringa“ pirmavo saugia persvara  47:28.

Po ilgosios pertraukos, „Nuotykių parkas KAR KAR - Minimelts“ komandoje  Šarūnas Stankus ėmėsi iniciatyvos, pelnė 7 taškus iš eilės ir sumažino savo ekipos deficitą iki 14 taškų, tačiau „Neringos“ Vytautas Kuleševičius į tai atsakė nuosavu spurtu 8:0 ir dar labiau padidino turėtą pranašumą. Po trečiojo kėlinio 66:44 priekyje „Neringa“.

Ketvirtajame kėlinyje „Neringos“ krepšininkai galbūt kiek atsipalaidavo ir prarado koncentraciją kuomet „Nuotykių parkas KAR KAR - Minimelts“ kilo į žūtbūtinį šturmą, pastarieji visą kėlinį po truputį mažino deficitą, o likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes komandas skyrė jau tik 7 taškai, tačiau rungtynių pabaigą užtikrintai sužaidė „Neringos“ krepšininkai ir laimėjo rezultatu 84:70.

„Neringa“ rezultatyviausi žaidėjai: Vytautas Kuleševičius 23 tšk. 14 atk. kam., Marius Domarkas 17 tšk., Ignas Domarkas 14 tšk., Martynas Rimkus 13 tšk. 6 atk. kam.

„Nuotykių parkas KAR KAR - Minimelts“ rezultatyviausi žaidėjai: Šarūnas Stankus 12 tšk., Vytautas Girčys 11 tšk., Kaspars Unte 10 tšk. 5 atk. kam., Edmundas Lileikis 10 tšk.

"Neringos" komandos žaidėjo Martyno Rimkaus komentaras po pergalės: "Varžybas vertinam kaip ir pirmas, buvo sunkios, pirmoi pusei pasidarėm persvara manau dėt to, kad pakrito metimai,  o trečiam ketvirtam kėliny nebesusišnekėjom, turbūt dėl to, kad pritrūko motyvacijos. Na rungtynių gale susiėmėm ir laimėjom."

Mindaugo Žilio komentaras po rungtynių: "Pirmiausiai praradom viena iš savo lyderių po dviejų iš eilės techninių. Neapsigynėm, varžovai žaidžia labai plačiai, praleidom daug lengvų taškų, jie pabėgo. Vėliau pavyko vyrus prikelt kovai, dsbar arba niekad. Ir ištikrūjų davėm garo, pralošėm savo lygio komandai, priartėjom labi arti. Būtume pataikę, tai vėl kitaip galėjo pakrypt varžybos. Kai tu neimeti imeta tau, pralošėm savo lygio varžovam. Sveikinam varžovus ir linkim jiems medalių ačiū."

Kovo 14 d. antrose vakaro rungtynėse paaiškėjo dar vienas „Eurelijaus Žukausko mažosios taurės“ pusfinalio dalyvis, juo tapo „Pajūris- Jūros mūša“ komanda, kuri 78:62 įveikė „Veramiga“ krepšininkus.

Rungtynes daug geriau pradėjo „Pajūris- Jūros mūša“ krepšininkai, pastarieji Mindaugo Kiežos ir Martino Ahrens pastangomis surengė įspūdingą spurtą 24:0 ir vienu metu pirmavo rezultatu 27:5, o po pirmojo kėlinio buvo priekyje 29:12.

Antrajame kėlinyje „Pajūris- Jūros mūša“ puolimas visiškai sustojo, tikslą pasiekė vos 2 metimai iš 13, ekipa pelnė vos 8 taškus, negana to prarado net 8 kamuolius. „Veramiga“ krepšininkai, pasinaudoję varžovų klaidomis ir chaotišku žaidimu, laimėjo antrąjį kėlinį ir sumažino savo deficitą. Įpusėjus rungtynėms 37:29 pirmavo „Pajūris- Jūros mūša“.

Po ilgosios pertraukos, „Veramiga“ po dviejų sėkmingų atakų priartėjo prie varžovų 4 taškų skirtumu, tačiau antroje kėlinio pusėje „Pajūris- Jūros mūša“ surengė spurtą 9:0 ir susigrąžino dviženklę persvarą, po trečiojo ketvirčio pastarieji buvo priekyje 59:46.

Ketvirtajame kėlinyje didesnės intrigos jau nebuvo, ketvirčio viduryje „Veramiga“ krepšininkai buvo sumažinę savo atsilikimą iki 6 taškų, tačiau tai buvo viskas, ką jiems pavyko padaryti šiose rungtynėse kovoje dėl pergalės, „Pajūris- Jūros mūša“ sėkmingai užbaigė rungtynes ir iškovojo kelialapį į pusfinalį rezultatu 78:62.

„Pajūris- Jūros mūša“ rezultatyviausi žaidėjai: Mindaugas Kieža 35 tšk. 12 atk. kam., Laimonas Jencius 19 tšk. 6 atk. kam. 8 rez. perd. 6 per. kam., Martinas Ahrens 15 tšk. 9 atk. kam.

„Veramiga“ rezultatyviausi žaidėjai: Virginijus Venckauskas 16 tšk., Edgaras Ilarionovas 15 tšk. 5 atk. kam., Evaldas Pocius 12 tšk. 5 atk. kam.

Simas Antužis ("Veramiga") ekipos žaidėjas: "Mums šis sezonas po pertraukos sakykim labai sunkus, kažin kaip taip ir nesusižaidėm iki pat galo. Tikrai labai sunkus sezonas. Varžovai super, geros paskutinės 4 kovos su jais, šaunuoliai ir sveikinam juos. Smagu buvo žaisti su jais. Šiandien pralošėme tikrai garbingai, gerai mus užpuolė, gera komanda. Mums reikia daugiau treniruočių, galbūt kitą sezoną bus geriau. Paklaustas apie varžovų lyderio žaidimą, Simas atsakė: O super, iš tikrųjų atrodo turėjom gerus aukštus žmones, tačiau šiandien negalėjom apsidengti. Šaunuolis Mindaugas Kieža, parodė kaip reikia žaisti. Dėkojame visiems už sezoną."

Linas Markaitis ("Pajūris-Jūros Mūša") ekipos treneris: "Varžovams davė mums geros kovos. Gaila, kad negalėjau ekipai padėti pirmosiose serijos dvikovose, bet šaunuoliai šiandien susikaupėm. Aikštelėje teisėjai leido žaisti labiau kontaktinį žaidimą, gera vyriška kova buvo. Džiaugiamės įveikę "Veramigos" komandą, kurie tikrai privertė paprakaituoti mus, tikėkimės susitiksime su jais ir kitą sezoną.